AC Milan pokonał Romę i takim sposobem nadrobił parę oczek do zajmującego pierwsze miejsce Interu Mediolan! Fani piłki nożnej mieli możliwość obejrzeć świetne spotkanie w Serie A!

AC Milan pokonał Romę i takim sposobem nadrobił parę oczek do zajmującego pierwsze miejsce Interu Mediolan! Fani piłki nożnej mieli możliwość obejrzeć świetne spotkanie w Serie A!

Bez wątpienia w obecnie trwającym sezonie liga włoska prezentuje się znacznie bardziej pasjonująco niż w ostatnich sezonach. Na naprawdę emocjonujące spotkania przekładać się może to, iż każdy klub ma kadrę wypełnioną fenomenalnymi zawodnikami. Możemy też pomyśleć, iż zespoły z ligi włoskiej stały się o wiele śmielsze po tym, jak pierwszy raz od wielu lat to nie Juventus FC zwyciężył tytuł mistrzowski. Sukces Interu Mediolan w lidze włoskiej pokazał, że każda ekipa może rywalizować o najwyższe lokaty. Na chwilę obecną wskazać głównego faworyta do mistrzowskiego tytułu, ponieważ pierwsza czwórka tegorocznego sezonu jest naprawdę wyrównana. Do końca sezonu zostało jeszcze naprawdę mnóstwo pojedynków a w tym momencie to Inter piastuje fotel lidera w tabeli ekstraklasy włoskiej. O tytuł mistrzowski rywalizuje też inna ekipa z Mediolanu, a konkretnie Milan, który musiał zmierzyć się z AS Romą prowadzoną przez selekcjonera Jose Mourinho.

Dobrze mieć świadomość, iż piłkarze Milanu dobrze rozpoczęli to starcie. Po pierwszych 15 minutach prowadzili rezultatem 2 do 0 i wszystko wskazywało na to, iż mają przebieg tego meczu pod absolutną kontrolą. Trenowani przez trenera Jose Mourinho zawodnicy usiłowali odrobić straty, jednak pomyłki popełnione w pierwszych minutach meczu były naprawdę kosztowne. Ekipa z Rzymu na koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut spotkania zdołała ustrzelić bramkę kontaktową, co bez wątpienia wlało otuchę w serca sympatyków tej ekipy. Abraham Tammy sfinalizował bardzo dobre dogranie od Lorenzo Pellegriniego i w 40 minucie trafił do bramki. Zawodnicy AC Milan dalej przygotowywali kontry na pole karne AS Romy, ponieważ nie planowali czekać do końcowego gwizdka sędziego. Leao Rafael na osiem minut przed końcem ustrzelił trafienie numer trzy i w rozrachunku końcowym AC Milan wygrał rezultatem 3 do 1. Na powiększenie rezultatu AC Milan miał jeszcze szansę pod koniec meczu, lecz z jedenastki nie trafił Zlatan Ibrahimović, gdyż jego strzał wybronił Rui Patricio.