Damian Szymański zdobył gola i nazwany został herosem polskiej piłkarskiej reprezentacji! Gigantyczne przeżycia w dodatkowym czasie gry meczu z angielską piłkarską reprezentacją!

Damian Szymański zdobył gola i nazwany został herosem polskiej piłkarskiej reprezentacji! Gigantyczne przeżycia w dodatkowym czasie gry meczu z angielską piłkarską reprezentacją!

Od dekady znany jest fakt, że polska drużyna występująca w starciach na Narodowym bywa niezwykle trudna do ogrania. Przegrywamy na tym stadionie rzeczywiście rzadko i należy mieć świadomość faktu, że duża zasługa w tym fanów piłki nożnej z Polski. W chwili, gdy Stadion Narodowy wypełnia się do ostatniego miejsca piłkarze naszej kadry dostają nadprogramowego przypływu energii. Zawodnicy szkoleniowca Sousy Paulo w eliminacjach do katarskich mistrzostw świata spisują się do tej pory dobrze, lecz ich dyspozycja jest daleka od perfekcji. Polskich piłkarzy w wieczór środowy czekał niezwykle trudny sprawdzian, jakim był z pewnością mecz z angielską drużyną. To jak ciężkim przeciwnikiem w historii starć polskiej kadry narodowej są piłkarze angielscy ma świadomość tego każdy fanatyk futbolu z Polski. Nie można było sobie pozwolić na wątpliwości w takiej sytuacji, ponieważ niesamowicie ważne było ugranie największej liczby oczek.

Przed tym starciem nasza reprezentacja była od samego początku skazana na klęskę. Rozsądnie bez cienia wątpliwości wziąć pod uwagę fakt, że piłkarze z Polski z reguły naprawdę mocno potrafią się zmotywować na pojedynki z dużo silniejszymi. Identycznie było podczas tego pojedynku i trzeba mieć na uwadze to, przez długi czas można było nawet myśleć, iż kadra narodowa Polski może rywalizować o 3 punkty z Anglikami. Było to niezwykle ciężkie spotkanie dla zespołu polskiego i bez wątpienia warto ich chwalić za walkę do końca spotkania. W momencie, gdy gola w 80 min. ustrzelił Kane Harry wydawało się, że to być może koniec nadziei o korzystnym rezultacie. Kadra Polska jednak nie planowała poddać się i do końca pojedynku szukała możliwości na zdobycie gola. Gracz ateńskiego AEK-u Damian Szymański w doliczonym czasie gry, który zarządził sędzia ustrzelił bramkę na wagę wyniku remisowego. Była to z pewnością specjalna okoliczność dla tego młodego gracza. Polska kadra narodowa w końcowym rozrachunku wyłuskała korzystny wynik na Narodowym Stadionie w starciu z narodową kadrą Anglii i za sprawą tego nadal ma wielkie szanse na promocję do światowych mistrzostw.