Fani sportów kontaktowych obserwować mogli niespodziewane triumfy w trakcie gali mieszanych sztuk walki FAME MMA 14 w krakowskiej Tauron Arenie!

Fani sportów kontaktowych obserwować mogli niespodziewane triumfy w trakcie gali mieszanych sztuk walki FAME MMA 14 w krakowskiej Tauron Arenie!

Sztuki walki stały się niesamowicie popularne w naszym kraju w ostatniej dekadzie i nie można temu zaprzeczyć. Warto wziąć pod uwagę to, że pierwszymi pionierami pojedynków MMA w naszym kraju byli Lewandowski i Kawulski, którzy otworzyli federację Konfrontacji Sztuk Walki. Do tej sportowej dyscypliny sporo kibiców przyciągnęła bez najmniejszych wątpliwości rywalizacja Pudzianowskiego Mariusza z Najmanem Marcinem przed 13-stoma laty. Bez cienia wątpliwości przemiana sportu przez najsilniejszego człowieka na świecie na mieszane sztuki walki była zadziwiająca. Mnóstwo dziennikarzy było zaciekawionych tym wydarzeniem i każdy bardzo pragnął oglądać w ferworze walki mistrza świata Strongmenów. Popularność mieszanych sztuk walki w naszym kraju sukcesywnie rosła i w efekcie założona została federacja FAME.

Gwiazdy, które są znane na portalach społecznościowych pojedynki toczą między sobą w organizacji FAME MMA. można było dostrzec już od pierwszych gal, iż jest naprawdę duże zaciekawienie tego rodzaju starciami. Każda następna edycja biła rekordy popularności, jeśli chodzi o zakupione Pay Per View. W ostatnią sobotę organizowana była 14 edycja FAME MMA, która miała miejsce w Tauron Arenie. Mnóstwo emocjonujących walk przygotowali dla swoich fanów twórcy federacji. Main Eventem gali FAME MMA 14 był pojedynek pomiędzy Trombą, a Gimperem. Sportowy poziom wszystkich walk był naprawdę wysoki i trzeba o tym pamiętać. Zobaczyć możemy poprawę u danych fighterów z każdą odsłoną FAME, często wpływa na poziom widowiska. Na pojedynek wieczoru, gdzie lepiej przygotowany okazał się Mateusz "Tromba" Trąbka oczekiwali wielbiciele sportów kontaktowych. Najbliższa edycja FAME MMA potencjalnie odbędzie się we wrześniu. Na ten kalendarzowy rok federacja FAME MMA miała okazję już zapowiedzieć dużo rozpoznawalnych influencerów, które będą toczyć starcia w klatce. Na pewno należy czekać na następne gale FAME, gdyż jest to świetne show.