Już niedługo premiera nowej konsoli PS5

Już niedługo premiera nowej konsoli PS5

Jeszcze w zeszłym roku miały paść deklaracje, że w roku bieżącym marka Sony przedstawi światu swoje świeże dziecko - PlayStation 5. Co prawda pośród graczy w dalszym ciągu popularna jest poprzednia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, by zaciekawienie nią miało osłabnąć. Jednak Sony zdecydowało się na wyprodukowanie konsoli nowszej generacji, a klienci czekają z niecierpliwością.

Najnowsze zastosowania technologiczne w PlayStation 5

Marka Sony kilka razy udowadniała, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu i umie zaskakiwać swoich fanów. Konsola PS4 postawiła naprawdę wysoką poprzeczkę konkurencji - to wszystko dzięki zupełnie nowatorskiej jakości, której nigdy wcześniej nie zaoferowała żadna inna firma. Niesamowicie czułe pady, gierki najnowszej generacji, efekty graficzne - gracze bez wątpienia docenili te wspomniane elementy oraz dzięki temu teraz PS4 jest najlepiej zarabiającą konsolą w historii.

Aczkolwiek premiera konsoli PlayStation4 nie była pozbawiona kłopotów na początku premiery - marka Sony próbowała przeskoczyć wszelakie technologiczne granice (co finalnie im wyszło), ale wypuszczenie oraz przedpremierowe prezentacje PS4 zrodziły różne emocje. Konsumentom, którzy byli przyzwyczajeni do świetnej konsoli PS3, niekoniecznie przypasowały na przykład pady, ponieważ na starcie wydawało się, że będą naprawdę nieforemne. W końcowej wersji pady przybrały trochę inną formę, lecz kłopotem się okazał pierwszy wypust konsoli PlayStation4. PS4 się przegrzewała nadmiernie, urządzenie było w stanie również samodzielnie wyłączać się.

Aczkolwiek po krytyce fanów i poprawach wdrażanych na bieżąco, okazało się, iż mimo wszystko Sony idzie w pożądanym kierunku, a stworzona konsola otrzymała miano bestsellera. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo osób bardzo sentymentalnie wspomina.

PlayStation 5 - hit czy porażka?

Zapewne niejeden gracz i fan technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najnowszej konsoli. Marka Sony obiecała, iż gierki poznane na PS4 ruszą na nowszej konsoli (mimo wszystko nie podziała odwrotnie, co licznym osobom się nie spodobało). Pojawiły się na tę chwilę pierwsze wiadomości o kłopotach z przedpremierowymi zamówieniami - rzekomo japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, aczkolwiek nie jesteśmy pewni, czy nie są to aby tylko fałszywe plotki. W necie wyskakują się kolejne wieści również o tym, że PlayStation5 posiada rzekomo kłopoty z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i tutaj pewne nie jest, jak jest naprawdę. Wszystko się okaże w dniu premierowego ukazania się sprzętu, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020.