Kilku reprezentantów odepchniętych z składu Polski! Szkoleniowiec Sousa Paulo ogłosił na początku tygodnia skład narodowej drużyny na Mistrzostwa Europy!

Kilku reprezentantów odepchniętych z składu Polski! Szkoleniowiec Sousa Paulo ogłosił na początku tygodnia skład narodowej drużyny na Mistrzostwa Europy!

O przedstawieniu się w rozgrywkach rangi mistrzowskiej rozmyśla sporo chłopców, których celem życiowym jest gra profesjonalna w piłką nożną. Nie ma wątpliwości co do tego, że nożna piłka to aktualnie najchętniej oglądana dyscyplina sportu w Europie. Zawodnicy od młodości walczą o to, by w przyszłości występować w spotkaniach na największych boiskach do futbolu. Trzeba jednak zrozumieć to, że ścieżka do zostania profesjonalnym zawodnikiem nie jest prosta i wymaga dużej liczby wyrzeczeń. Młodociani chłopcy, którym powiodło się między innymi dlatego pobudzają zazwyczaj zawiść i jednocześnie podziw pośród własnych przyjaciół. Dwadzieścia cztery drużyny rywalizować będą w Mistrzostwach Europy, które będą startować już w czerwcu. Znaczy bez żadnych wątpliwości to, że na sympatyków nożnej piłki czekają podwyższone doznania. Bez wątpienia będziemy odbiorcami bardzo dużej ilości bramek a także pojedynków futbolu, gdyż turniej Starego Kontynentu mistrzostw będzie ciągnąc się przez miesiąc. Trener Sousa Paulo podał do wiadomości publicznej listę piłkarzy na starcia podczas mistrzostw Starego Kontynentu, i dlatego też w obecnym wpisie z kolei mamy chęć się skonsolidować na kadrze naszego narodu.

Od parunastu lat opracowanie listy graczy na wielkie turnieje jak na przykład światowe mistrzostwa a także mistrzostwa Starego Kontynentu budzi spore doznanie w naszym kraju. Się przytrafiały w takich sytuacjach zazwyczaj, które nie wszystkim do gustu przypadły. Podobnie było w przypadku tych powołań. Selekcjoner Sousa Paulo zaprezentował graczy listę i z całą pewnością gigantycznym zaskoczeniem był brak w zespole narodowym Grosickiego Kamila, który przez bardzo długi czas stanowił siłę naszej piłkarskiej kadry. Zawodnik WBA od dłuższego okresu nie występuje systematycznie i jest to głównym powodem tego, że trener Paulo Sousa nie miał chęci powołać Grosika do drużyny narodowej drużyny na mistrzostwa Starego Kontynentu. W praktyce posiadamy naprawdę drużynę, która walczyć może o wysoki rezultat na Euro 2020. Pozostaje nam w takiej sytuacji wyczekiwać na otwierający mecz Starego Kontynentu mistrzostw, w którym reprezentacja Polski grać będzie ze Słowaków reprezentacją.