Niesamowite doznania w starciu rozstrzygającym rozgrywek Ligi Europy! Villarreal CF zwyciężył Manchester United oraz sięgnął po puchar!

Niesamowite doznania w starciu rozstrzygającym rozgrywek Ligi Europy! Villarreal CF zwyciężył Manchester United oraz sięgnął po puchar!

To nie jest żadną tajemnicą, że bardzo duża liczba fanów piłki nożnej oczekuje na finałowe rozgrywki najchętniej oglądanych turniejów. Europejskiej mistrzostwa startować będą niedługo, co prowadzi do tego że będziemy świadkami ogromnej liczby piłkarskich batalii. Przed tym jak to jednak stanie się na nas czekają starcia finałowe w popularnych klubowych zmaganiach. Jeden z finałowych meczów jest za nami i oglądaliśmy już triumfatora tych rozgrywek. Mówimy tutaj oczywiście o turnieju Ligi Europejskiej. Po rozgrywce finałowej Ligi Europy czas nadejdzie na odkrycie triumfatora w Champions League, ale w chwili obecnej pragniemy skupić się na tych pierwszych rozgrywkach. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Manchesteru United a także CF Villarreal. Obecność tych dwóch klubów w rozgrywce finałowej znaczyła, że na piłkarskich fanów czekało emocjonujące spotkanie. I w rzeczywistości mecz ten był naprawdę genialny.

Finał turnieju Ligi Europy rozgrywany był na murawie Lechii Gdańsk w naszym kraju i należy brać pod uwagę to. Dla naszego państwa to jest bez wątpienia gigantyczny zaszczyt, iż mieliśmy okazję przywitać dwie tak uzdolnione drużyny. Emery jest opiekunem klubu Villarreal i znany jest z faktu, iż potrafi wygrać w pojedynkach finałowych turnieju Europa League. Mimo to, iż prowadzony przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworytem bukmacherów w pojedynku z Czerwonymi Diabłami, to właśnie oni zdołali strzelić premierową bramkę w tym spotkaniu. Solskjaer'a piłkarze byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. Mecz skończył się remisem i właśnie dlatego arbiter prowadzący mecz musiał zarządzić dogrywkę. W trakcie dodatkowego czasu gry sympatycy nie mieli możliwości podziwiać goli i właśnie z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie zaprosił graczy na konkurs rzutów karnych. Bardzo dobrze zdawać sobie sprawę z tego, iż konkurs rzutów karnych zawierają dużo losowości. Bardziej zdeterminowaną ekipą w meczu tym był Villarreal szkolony przez Emery'ego, który wygrał wynikiem jedenaście do dziesięciu. To był ekscytujący konkurs jedenastek. O wygranej drużyny hiszpańskiej zaważyło nie strzelenie karnego de Gea Davida, czyli golkipera Manchesteru United.