Niezwykła szwajcarska ekipa wywalczyła awans do fazy ćwierćfinałowej rozgrywek Mistrzostw Starego Kontynentu! Kadra francuska nie da rady zdobyć tytułu europejskich mistrzów, gdyż została ograna!

Kibice piłkarscy w poniedziałkowy wieczór byli obserwatorami świetnego spotkania na boisku w Bukareszcie. Niezbyt dużo dziennikarzy liczyło na to, iż spotkanie pomiędzy ekipą francuską, a ekipą Szwajcarii zapewni aż tyle niesamowitych doznań. Zawodnicy obydwu kadr pokazali się wspaniale, a wygranego tej batalii mogliśmy poznać dopiero po konkursie rzutów karny. Zawodnicy mistrzów świata świetnie zaczęli połowę numer dwa, w której 2 gole ustrzelił Benzema, jednakże jako pierwsi gola zdobyli reprezentanci narodowej drużyny Szwajcarii. Gdy na 3:1 gola zdobył Pogba Paul mogło się wydawać, że wielkie emocje podczas tego starcia właśnie zakończyły się. Reprezentanci kadry narodowej Szwajcarii nie chcieli jednak odpuścić i ku zdziwieniu wszystkich byli w stanie do rezultatu remisowego. Główny sędzia tego pojedynku nie miał wyjścia i był zmuszony poprosić drużyny na dodatkowe trzydzieści minut gry. Dodatkowy czas rozgrywki również nie pozwolił na obejrzenie końcowego rezultatu, a więc o rezultacie spotkania zadecydować musiały rzuty karne. Szwajcarska kadra narodowa się okazała nieznacznie skuteczniejsza w trakcie jedenastek i triumfowała wynikiem 5:4. Piłkarze kadry Szwajcarii zmierzą się z hiszpańską drużyną w spotkaniu ćwierćfinałowym.