Pol'and'Rock Festival 2018

Pol'and'Rock Festival 2018

Po raz pierwszy największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbył się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, musiał zmienić ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku ściąga liczne tłumy fanów muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ nie tylko rosnące zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, rosnąca liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów zagranicznych artystów oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych tym eventem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” waha się między 300 a 750 tysięcy. Festiwal jest całkowicie darmowy, ale mimo to, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najlepszych europejskich i światowych festiwali. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji oraz pogłębić wiedzę z przeróżnych tematów.

Możesz być pewny – festiwalowy klimat i cudowne momenty na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje wielka szansa, że doświadczając tych emocji, zakochasz się w jedynej w swoim rodzaju atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock za rok!