Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

W ostatnich dniach, a dokładniej 7.03 o 20:00 dokonał się wywiad Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się niezwykle głośno i wciąż jest to jeden z podstawowych tematów w otoczeniu wszelkich mediów. Po wypisaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy łączony wywiad księcia Harry'ego i Meghan. Podczas telewizyjnego spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, według opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są raczej po stronie królowej Elżbiety jak i pozostałych członków rodziny niżeli Meghan i Harry'ego. Mimo tego nie da się ukryć, iż poparcie jest niezwykle zróżnicowane, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy zauważają, że jeśli Harry i Meghan pragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją możliwość. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła też sprawę myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie zauważał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili 4 znawców omawiających w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na omówienie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, sugerując w ten sposób Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle korzystanie z ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z Harrym oraz Meghan Markle został zaprezentowany w wieczornym TVN24. Wówczas rozmowę tą oglądało średnio szacunkowo 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna stała się wtedy wiceliderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten potwierdził legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wnikliwie wszystko. Ze względu na emocjonujące rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bezspornie należy stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością nieprzerwanie komentowany.